Actorii seniori predau stafeta celor mai tineri sau Show must go on!

01 Feb

În cadrul proiectului Teatru- Lectura, modalitate de atragere a publicului în biblioteci, finantat de IREX România, prin Concursul de Participare Comunitara, a avut loc marti, 22 ianuarie 2011, la ora 9, spectacolul Frumoasa din  padurea adormita de Fratii Grimm.

Întâlnirea desfasurata la sediul central al Bibliotecii Judetene Panait Istrati Braila, s-a bucurat de prezenta a numerosi copii din mai multe scoli brailene. Partener în acest proiect a fost Colegiul Sanitar Ana Aslan Braila care, prin doamna institutoare Teodora Nicolau si elevii domniei sale, s-a implicat în mod activ în derularea activitatilor.

Clubul Micilor Actori a iesit astfel în fata publicului pentru prima data, cu un spectacol de 40 de minute si o distributie de 26 de copii.

1 Comment

Posted in Biblionet