Arta de a vorbi în public

20 Mar

Continuăm șirul activităților desfășurate de Biblioteca Județeană ”Panait Istrati” Brăila și Toastmasters Brăila la Liceul Teoretic ”Nicolae Iorga”, grupate sub genericul: ”Arta de a vorbi în public. Poți face din povestea ta una de succes!”. Astăzi, am fost oaspeții clasei a Xa D și am fost plăcut impresionați de deschiderea acestor adolescenți de a-și exprima emoțiile în fața celorlalți.

Noi, cei trei traineri de azi: Claudiu BRĂILEANU, șef serviciu ”Relații cu publicul” la Biblioteca Județeană, prof. Mihaela MĂXINEANU, președintele Toastmasters Brăila și Cristian GALICEANU, vice-președinte la aceeași organizație mulțumim, ca de fiecare dată, doamnelor profesoare Elena Luminița TUDOR, directorul instituției gazdă, Laura ION, director adjunct, precum și doamnei Ramona CILIBIU, diriginta clasei a Xa D. Activitatea a făcut parte din proiectul ”Fabrica de povești. Proiect inter-generațional”, finanțat prin programul Erasmus+ și coordonat de dr. Eduard Claudiu BRĂILEANU.