Atelier de Dansuri Populare pentru începători

05 Sep

Brăilenii pasionaţi de dans şi folclor sunt invitaţi să se înscrie la Atelierul de Dansuri Populare pentru începători, care se desfășoară la Biblioteca Județeană „Panait Istrati” Brăila, începând cu 4 octombrie 2016. Atelierul este coordonat de instructorii Săndica Dămache şi Marian Stanciu, membri ai Asociaţiei Coregrafilor şi Ansamblurilor Folclorice din România. Cursul este gratuit şi se va desfăşura bilunar, în prima și a treia săptămână din lună, marțea (începând cu ora 16,30 pentru grupa de copii și 17.30 pentru grupa de adulți.).

Înscrierile se fac la sediul Bibliotecii din P-ţa Poligon nr.4, la Biroul de Înscrieri, condiţia fiind ca participanţii să aibă permis de intrare la Bibliotecă.

atelierul dans 2016

Posted in Cursuri