Atelier “Pictură cu acul în punct de goblen”, 29 mai 2018

31 May

Secția Împrumut Carte pentru Adulți din cadrul Bibliotecii Județene “Panait Istrati” Brăila a găzduit, marți, 29 mai 2018, o nouă întâlnire a iubitorilor de artă. Atelierul „Pictură cu acul în punct de goblen” coordonat de Aurelia Țuga, bibliotecar și Mirela Țuga a adus participantelor un moment de relaxare și de studiu pentru că doamnele au fost nevoite să fie extrem de atente pentru a realiza proiectul propus.

Activitatea care îmbină lucrul de mână cu arta are loc în fiecare zi de marți, în intervalul orar 17.00 – 19.00. Coordonatoarele speră că prin această nouă activitate vă vor încânta sufletele și că vor reuși astfel vă aducă frumosul în inimile dumneavoastră, oferindu-vă posibilitatea de a petrece momente minunate de relaxare prin artă.

Goblenul este definit ca fiind tapiserie, broderie sau țesătură artistică făcută din fire colorate reprezentând o imagine plastică.

Posted in Cursuri

Tags: , , , , , , , ,