“Cartea și biblioteca” – Școala Gimnazială „I. L. Caragiale” în vizită la Ludotecă

29 May

Secția Împrumut Carte pentru Copii. Ludotecă din cadrul Bibliotecii Județene „Panait Istrati” Brăila a găzduit astăzi, 29 mai 2018, o nouă activitate în cadrul proiectului „Cartea și biblioteca”. Preșcolarii de la clasa I A de la Școala Gimnazială „I. L. Caragiale”, îndrumați de profesor învățământ primar Elena Stanislav au făcut turul secției și au aflat de la bibliotecarul Ludotecii, Doinița Stanciu, ce reprezintă biblioteca, ce este un bibliotecar și cum pot să împrumute cărți de la această secție.

Și cum totul se învață mai bine prin joc, puștii au încercat să se folosească de cărțile din secție pentru a învăța lucruri noi.

Tags: , , , , , ,