RSS
 

Câștigătorii Concursului ORAȘUL MEU, ORAȘUL TĂU

09 Dec

Ediția a 7-a a concursului de desene și compuneri “Orașul meu, orașul tău” și-a desemnat câștigătorii! Lucrările înscrise în concurs au fost evaluate după următoarele criterii:

Secțiunea desene : respectarea temei concursului (orașul Brăila ), gradul de finalizare, nota personală, expresivitatea elementelor de limbaj plastic, mesajul artistic transmis, echilibrul cromatic, acuratețea tehnicii folosite.

Secțiunea compuneri : respectarea temei concursului (orașul Brăila ), calitatea exprimării, folosirea expresiilor frumoase, așezarea în pagină a textului, corectitudinea scrierii, nota originală.

Au fost jurizate 200 desene si compuneri, de la grădinițele nr. 7,11, 37, 39, 47, 48, 49, 51, 56 și Școlile Gimnaziale “A. S. Pușkin”, “Mihai Eminescu”, “Fănus Neagu”, “Vasile Alecsandri”, “Vlaicu Vodă”, “Ion Băncilă”, “Ion Creangă”, Școala Gimnazială Gropeni, Școala Gimnazială Râmnicelu.

PREMIUL DE POPULARITATE: Sandu Iustina – Școala Gimnazială „Ion Creangă” – 1024 like-uri

PREMIUL SPECIAL PENTRU TALENT: Bâja Ruxandra Nectaria – Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”

PREMIUL DE ORIGINALITATE: Priceputu Luca Matei – Școala Gimnazială “Fănuș Neagu”

COMPUNERI – PREMIUL I: Filimon Daria – Școala Gimnazială “Fănuș Neagu”, Lăcătuș Darius – Școala Gimnazială “Vasile Alecsandri”, Mircea Miruna – Școala Gimnazială “Fănuș Neagu”.

PREMIUL II: Crețu Eva – Școala Gimnazială “Fănuș Neagu”, Chirică Anamaria – Școala Gimnazială “Vasile Alecsandri” , Ciocan Nicolae – Școala Gimnazială “Vlaicu Vodă”.

PREMIUL III: Tudorică Victorina – Școala Gimnazială Râmnicelu, Stroia Raisa Maria – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”, Sandu Irina – Școala Gimnazială “Vasile Alecsandri”.

DESEN NIVEL PREȘCOLAR PREMIUL I: Ionașcu Elisabeta Anastasia – Grădinița nr. 7, Sărăcuțu Sara – Grădinița nr. 7, Cojocaru Nikolas – Grădinița nr. 37, Drăgoi David – Grădinița nr. 56, Cojocaru David – Grădinița nr. 37, Stan Nicolas Raul – Grădinița nr. 48, Ulici Antonia – Grădinița nr. 48, Mihăilă Lara – Grădinița nr. 51, Dragomir Anastasia – Grădinița nr. 47, Chiriță Radu Georgian – Grădinița nr. 47, Picioruș Antonia Maria – Grădinița nr. 37, Manda Eduard – Grădinița nr. 49, Vasile Maya Andreea – Grădinița nr. 49.

PREMIUL II: Drăgoi Bogdan Gabriel – Grădinița nr. 7, Cocoș Myriam Andreea – Grădinița nr. 7, Șișu Sophia Maria – Grădinița nr. 37, Bălan Ionuț – Grădinița nr. 56, Caraman Erika Maria – Grădinița nr. 48, Secan Emilia – Grădinița nr. 37, Secan Andrei – Grădinița nr. 37, Brezuică Raluca – Grădinița nr. 51, Bobu Nectarie – Grădinița nr. 48, Necula Andra – Grădinița nr. 51, Garba Mario – Grădinița nr. 37, Sava Patrik – Grădinița nr. 47 Covaci Raul – Grădinița nr. 47, Ghiță Matei – Grădinița nr. 49.

PREMIUL III: Nuțu Eva – Grădinița nr. 48, Roșioru Arianna – Grădinița Sfântul Nicolae, Sîrbu Tudor – Grădinița nr. 39, Argumendo-Guerra Sofia – Grădinița nr.37, Ionescu Anne-Marie – Grădinița nr.37, Smirnov- Goșman Eva Maria- Grădinița nr. 51, Tarachiu Ana – Grădinița nr. 51, Crâșmăriuc Luca – Grădinița nr. 47, Bălan David – Grădinița nr. 47, Novac Crina – Grădinița nr. 47.

MENȚIUNI: Nazare Ioana – Grădinița nr. 51, Gagu Luciana – Grădinița nr. 37 DESEN NIVEL PRIMAR PREMIUL I: Lazu Claudia – Școala Gimnazială „Ion Băncilă”, Dimofte Cătălin – Școala Gimnazială „Fănuș Neagu”, Bordea Alexandra- Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”, Sandu Irina – Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri”, Mihăilă Alex – Școala Gimnazială “Fănuș Neagu”, Taman Izabela – Școala Gimnazială “Fănuș Neagu”.

PREMIUL II: Belciugan Tudor – Școala Gimnazială „Ion Băncilă”, Zainea Nicoleta – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”, Lazăr Matei – Școala Gimnazială „A. S. Pușkin”, Mocanu Anamaria – Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”, Cireașă Cosmin – Școala Gimnazială Gropeni, Preduț Mihai – Școala Gimnazială “Fănuș Neagu”.

PREMIUL III: Olariu Ana Ștefania – Școala Gimnazială „Fănuș Neagu” , Ciocan Nicolae – Școala Gimnazială „Vlaicu Vodă”, Giurcă Sarah – Școala Gimnazială „Ion Băncilă”, Stroia Raisa – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”, Vechiu Sofia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” .

Felicitări și mulţumiri tuturor copiilor și cadrelor didactice care au rezonat la ideea acestei competiţii !

Premiile vor fi ridicate de către un reprezentant al fiecărei unități școlare, contactat de către organizator, în perioada următoare.

Sărbători liniștite pline de sănătate!

Doinița Stanciu, bibliotecar.



 
No Comments

Posted in Diverse

 

Leave a Reply