Club nou – ”Arta de a scrie”

22 Jan

Biblioteca Județeană “Panait Istrati” Brăila organizează înscrieri pentru un nou club Arta de a scrie, destinat tinerilor preocupați de cultivarea și educarea gustului pentru literatură în vederea dezvoltării personale, îmbunătățirea performanțelor școlare, dezvoltarea creativității și imaginației.

Afis - Arta de a scrie

Activitatea este susținută de Dan Bistricean, scriitor, membru al Uniunii Scriitorilor din România, Filiala Sud-Est și Elisaveta Drăghici, restaurator documente. Activitatea se adresează liceenilor și dorește să încurajeze creația literară și dezbaterile culturale în rândul tinerilor brăileni. Întâlnirile vor avea loc o dată pe lună la Secția Colecții Speciale. Centrul Multilingv din Str. Belvedere, nr. 3. Înscrierile se fac până pe 25 februarie, la telefon 0239 619590/int.141 sau la Punctul de Înscriere al Bibliotecii.

Laura Caplea,

bibliotecar