Club nou la Bibliotecă – “În lumea cărților”

12 Jan

Biblioteca Județeană “Panait Istrati” Brăila vă propune un nou club “În lumea cărților” destinat tinerilor preocupați să-și trasforme pasiunea dintr-o activitate introvertită într-una  comunicativă, care poate lega prietenii. “În lumea cărților” este un club de lectură adresat celor care vor să descopere textele literare și din perspectiva celorlalți, împărtășind păreri și viziuni. Condiții de participare: vârsta cuprinsă între 11 și 18 ani.

Anunt - In lumea cartilor-vector

Înscrierile au loc la sediul Bibliotecii, Piața Poligon, nr. 4, Biroul de Înscrieri, până pe 27 ianuarie 2016. După încheierea acestei perioade, doritorii vor fi contactați telefonic și se va stabili prima întâlnire din cadrul clubului.

In lumea cartilor

Membrii clubului se vor întruni o dată pe lună pentru a dezbate cărțile propuse, altele decât cele din programa școlară. Ocazional, organizatorii își propun în cadrul acestui club și realizarea unor ateliere de scriere creativă coordonate de autori consacrați.

Tags: , , , ,