Conferințele BookLand Evolution, Brăila, 2017

06 Nov

Vino să înveți de la cei mai buni!  În perioada 6-10 noiembrie, Biblioteca Județeană „Panait Istrati” va găzdui cea de-a IV-a editie a Conferințelor BookLand Evolution, sesiunea toamnă-iarnă.

Proiectul cultural BookLand Evolution, prin seria de conferințe organizate pentru tineri, oferă liceenilor și studentilor o oportunitate inedită de dezvoltare prin discuții libere, bazate pe experiențe personale și interactiune directă cu personalități din România. Astfel, de luni până vineri, în intervalul orar 14:00 – 16:00, la Biblioteca Județeană vor vorbi câte 3 profesioniști, care îi vor motiva pe tineri, prin exemplu personal, să facă alegerile potrivite în viață. Ei le vor povesti despre provocările care-i așteaptă, dar care nu trebuie să-i oprească din a-și continua drumul și a-și asculta vocația.

Vor urca pe scenă 16 personalităţi pregătite să răspundă la toate întrebările: Armanda Filipine, Cornelia Miler, Lucian Țilea, Valeriu Petrof, Dumitru Aurelian Blănaru, Mirela Boroeanu, Cati Lupașcu, Codruța Nedelcu, Gabriel Lâlă, Paul Alexandru Mihăilă, Marius Vernescu, Lucian Sabados, Simona Muscă, Constantin Adrian Glugă și Bianca Gheorghe. Moderatorii acestei ediții sunt Bianca Gheorghe și Dinu Dănuț.

Laura Caplea