Curs de limba rusă pentru începători

25 Jan

Biblioteca Județeană „Panait Istrati” Brăila organizează Cursul de limba rusă pentru începători începând cu data de 17 februarie 2016.  Cursul este gratuit, se desfășoară săptămânal și este susținut de Ion Volcu, sef birou în cadrul Bibliotecii, vorbitor nativ de limba rusă. Vârsta minimă acceptată este de 14 ani.  Înscrierile se fac la sediul Bibliotecii din P-ța Poligon, nr.4, la Punctul de Înscriere, până pe 15 februarie, sau la telefon 0239 619590 int. 140.

Limba rusă nu este doar limba maternă a poporului rus şi limba de stat a Federaţiei Ruse, ci şi o limbă de circulaţie internaţională. Limba rusă este una dintre cele mai bogate limbi ale lumii, cu o literatură beletristică de excepţie. Tot mai mulţi oameni înţeleg avantajele de a cunoaşte o limbă rară, din ce în ce mai solicitată în mediul de afaceri românesc și internațional. Vă așteptăm!

afis curs rusa ok

Laura Caplea,