Debut al trupei DANCE 60+

10 Oct

Prima întâlnire a trupei DANCE 60+ a fost un real succes. Garanția bunei dispoziții, a unor posibilități de socializare și a unui strop de sănătate prin mișcare au determinat seniorii brăileni să participe într-un număr impresionant la aceasta întâlnire. Cele 20 de locuri disponibile s-au dovedit insuficiente, numărul participanților la această întâlnire fiind de 38 persoane. Trupa se va întâlni la Biblioteca Județeană Panait Istrati Brăila, în fiecare zi de miercuri, de la ora 10.
Evenimentul face parte din activitățile proiectului european intitulat: Biblioteca, motorul incluziunii sociale în comunitate, finanțat prin programul Erasmus+ al Comisiei Europene, nr. proiect: 2019-1-RO01-KA104-061765. Managerul proiectului este dr. Eduard Claudiu BRĂILEANU, șef serviciu Relații cu Publicul în cadrul Bibliotecii.