Debut – Atelier creativ “Grădina Mea”

22 Feb

Sâmbătă, 20 februarie 2016, la Secția Mediatecă din cadrul Bibliotecii Județene “Panait Istrati” Brăila au început pregătirile de primăvară. În cadrul atelierului “Grădina Mea” participanții au confecționat flori din organza multicoloră. Activitatea a fost coordonată de Marilena Ioanid, profesor și artist plastic.

IMG_8

“Îndulcită de nectarul florilor, albinuța Diana (n. a. una dintre fetițele participante) ne-a încântat cu ritmuri populare. Scopul atelierului a fost, ca de fiecare dată, să ne relaxăm, să socializăm, să învățăm ceva nou, să ne stimulăm creativitatea și să ne dezvoltăm noi abilități. Următoarea întâlnire va fi în luna martie și, fiind o ediție specială, de mărțișor, «Grădina» va fi vizitată de Zâna Florilor”, a spus bibliotecarul Irina Ene, coordonatorul atelierului din partea Bibliotecii publice.

IMG_36

La acest prim atelier au participat și câteva mămici care au făcut echipă cu copiii lor.

Vă lăsăm pe dumneavoastră să decideți care sunt cele mai frumoase lucrări.

Tags: , , , , ,