“Grădina Mea” și Zâna Florilor

07 Mar

Sâmbătă, 5 martie 2016, la Secția Mediatecă din cadrul Bibliotecii Județene “Panait Istrati” Brăila participanții înscriși la Atelierul creativ “Grădina Mea” s-au întâlnit pentru a doua oară cu Marilena Ioanid, profesor și artist plastic, coordonatorul acestei activități. Fiind o ediție specială de mărțișor, “Grădina” a fost vizitată de Zâna Florilor.

DSC_29

De această data printre participanții la atelier s-a aflat și un tătic care a lucrat cu mare plăcere alături de fetița lui. Micile participante s-au întrecut în a delecta cu momente artistice participanții la Atelierul creativ “Grădina Mea”, prin cântec.

DSC_25

“În cadrul următorului atelier, în luna aprilie, vom lucra cu fetru și vom discuta despre tehnica împâslirii”, a precizat bibliotecar Irina Ene.

Posted in Cursuri

Tags: , , , , ,