Lansare de carte – Grigore Ciobică

10 May

Biblioteca Județeană “Panait Istrati” Brăila organizează luni, 15 mai 2017, de la ora 17.00, la Sala „Fănuș Neagu”, etaj 3, lansarea volumului „Încă cinci sute de ani”, autor Grigore Ciobică. Prezintă: Mioara Antonia Nicolau alias Anthonia Amatti și Jenică Chiriac. Moderatorul evenimentului este Dragoș Adrian Neagu, directorul bibliotecii.

Ediția adăugită și revizuită a volumului „Încă cinci sute de ani”, autor Grigore Ciobică, apărută anul acesta conține pe lângă cuvântul înainte al Anthoniei Amatti poezii diverse, fabule și proză. Prima variantă a volumului “Încă cinci sute de ani”, semnat de Grigore Ciobică a apărut în 2013.

De profesie inginer, Grigore Ciobică este președintele Asociației Foștilor Deținuți Politici din România Filiala Brăila.

Teodora Soare,

redactor