Lansare de carte – „Încă cinci sute de ani” – Grigore Ciobică

17 May

Biblioteca Județeană “Panait Istrati” Brăila a organizat luni, 15 mai 2017, de la ora 17.00, la Sala „Fănuș Neagu”, etaj 3, lansarea volumului „Încă cinci sute de ani”, autor Grigore Ciobică. Au prezentat: scriitorul și jurnalistul Vergil Matei, Jenică Chiriac și Mioara Antonia Nicolau alias Anthonia Amatti. Moderatorul evenimentului a fost Dragoș Adrian Neagu, directorul bibliotecii.

Ediția adăugită și revizuită a volumului „Încă cinci sute de ani”, autor Grigore Ciobică, apărută anul acesta conține pe lângă cuvântul înainte al Anthoniei Amatti poezii diverse, fabule și proză. Prima variantă a volumului “Încă cinci sute de ani”, semnat de Grigore Ciobică a apărut în 2013.

De profesie inginer, Grigore Ciobică este președintele Asociației Foștilor Deținuți Politici din România Filiala Brăila.

Tags: , , ,