Nou la Biblioteca Județeană Brăila – Atelier “Pictură cu acul în punct de goblen”

09 May

Luna mai vine cu un nou atelier pentru iubitorii de artă. „Pictură cu acul în punct de goblen” este o nouă activitate care se va desfășura la Secția de Împrumut Carte pentru Adulți din cadrul Bibliotecii Județene „Panait Istrati” Brăila și care îmbină lucrul de mână cu arta.

Atelierul va debuta pe data de 22 mai 2018, se va desfășura în fiecare zi de marți a săptămânii, în intervalul orar 17.00 – 19.00, coordonatoarele fiind Aurelia Țuga, bibliotecar și Mirela Țuga.

Înscrierile se pot face direct la secția destinată adulților sau la numerele de telefon 0239/611292 sau 0767119299.

Coordonatoarele speră că prin această nouă activitate vă vor încânta sufletele și că vor reuși astfel vă aducă frumosul în inimile dumneavoastră, oferindu-vă posibilitatea de a petrece momente minunate de relaxare prin artă.

Goblenul este definit ca fiind tapiserie, broderie sau țesătură artistică făcută din fire colorate reprezentând o imagine plastică.

Tags: , , , , , ,