Prima zi la Clubul de vacanță

29 Jun

Oferta anului 2021 la Clubul de Vacanță a fost la fel de bogată ca în anii trecuți, mai puțin în 2020 când am avut o pauză cauzată de pandemie. Am pregătit ateliere pentru toate gusturile, începând cu informatica și imprimare 3D, până la cele de limbi străine, handmade și sportive.

Toate activitățile sunt gratuite, iar înscrierea în program s-a făcut pe baza permisului de bibliotecă. Prima săptămână, din cele cinci cât va dura tot evenimentul, a început cu atelierele: Quilling Art, Pictură pe sticlă, Oracolul de vacanță, Cu și despre ciocolată și Mărgelit.

Le mulțumim călduros tuturor profesorilor, instructorilor, voluntarilor și colegilor bibliotecari care sunt implicați în desfășurarea activităților! Nu ne rămâne decât să le urăm copiilor vacanță plăcută și activă la bibliotecă, cu siguranță vor avea o vară de poveste!