Revista Bibliotecii Brăila „Ex Libris” nr. 11 – 12/2019

13 Jan

Revista Ex Libris nr. 11 – 12 din 2019 poate fi citită acum în variantă electronică. Numărul dublu conține informații diverse: cele mai importante evenimente ale bibliotecii desfășurate în anul 2019, proiecte realizate la bibliotecă pentru comunitate, ateliere și activități variate desfășurate de bibliotecari și de voluntari, prezentări ale unor cărți vechi aflate în patrimoniul Biroului Colecții Speciale, portrete ale bibliotecarilor și voluntarilor, statistici, colaborări, recenzii ale unor titluri. Această ediție are și o nouă rubrică intitulată „Încercări literare”, unde puteți citi prima parte a unui text realizat în cadrul Atelierului de scriere creativă.

Revista poate fi citită accesând link-ul:

Revista este editată de Biblioteca Județeană „Panait Istrati” Brăila, prin editura „Proilavia”, cuprinzând atât materiale cu specificul instituției, cât și texte ale colaboratorilor – profesori, elevi, voluntari.