Revista „Ex Libris”, un nou număr

20 Dec

Apariție editorială – Revista culturală „Ex Libris” a ajuns la nr. 18/ 2022

Avem plăcerea să vă anunțăm apariția noului număr al revistei „Ex Libris”, editată de Biblioteca Județeană „Panait Istrati” Brăila. În paginile revistei veți găsi informații despre bibliotecă – despre proiectele, cluburile și activitățile desfășurate, veți călători în trecutul orașului dar îi veți descoperi și prezentul, veți întâlni noile tehnologii din bibliotecile lumii dar și povești adevărate.

Îi veți cunoaște pe cei care pun pasiune în tot ce fac pentru dumneavoastră – bibliotecarii dar și pe cei care pun interesul comunității mai presus de interese materiale – voluntarii.

Veți afla lucruri interesante despre personalități, despre evenimente, despre premiile obținute și, mai ales, despre cărți, lectură și cultură.

Le mulțumim pe această cale tuturor celor care s-au implicat în realizarea revistei!

Puteți accesa revista și prin linkul de mai jos: