Revista “Sportul Brăilean” – lansare la bibliotecă

14 Jan

Biblioteca Județeană “Panait Istrati” a găzduit miercuri, 9 ianuarie 2019, lansarea numărului 10 al Revistei “Sportul Brăilean” realizată de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Brăila. Cei interesați de subiect au ținut să fie prezenți la eveniment și au răsfoit publicația în paginile căreia au găsit un interesant interviu cu Georgeta Gabor, colega de echipa a Nadiei Comăneci la Montreal, în 1976. Sumarul mai cuprinde articole despre baschetul brăilean, societățile sportive de altădată, panoramic sportiv brăilean pe anul 2018,  precum și alte subiecte absolut inedite despre sportivii noștri.

Au vorbit: Dragoș Neagu-manager Bibliotecă, Virgil Matei-secretar redacție, Mircea Cărbunaru-coordonator revistă, prof. Viorel Mortu-colaborator, Nicușor Hagiu-director DJST Brăila. Vă amintim că revista aniversează 10 ani de existență, fiind realizată sub patronajul Academiei Olimpice Române – filiala Brăila.

Laura Caplea