Școala altfel la bibliotecă – Program artistic și multă voie bună

17 Apr

Biblioteca Județeană „Panait Istrati” Brăila a găzduit marți, 16 aprilie 2019 o activitate inedită desfășurată de elevi și profesori ai Colegiului Economic „Ion Ghica” Brăila. A fost vorba despre un program artistic susținut de reprezentanții Colegiului în fața elevilor clasei a V-a de la Școala nr. 20 coordonați de către profesorii Neamțu Rodica și Murgu Nicoleta care au vizitat biblioteca.

Programul artistic a început cu dansuri autentice susținute de elevii Turiac Narcis clasa a XI-a, Niță Andrei clasa a X-a, Marcoșan Alexandra clasa a IX-a, Macovei Cristina clasa a IX-a și  Palade Adina clasa a IX-a, coordonați de profesor îndrumător de dans Chiru Argentina.

Au urmat apoi piese interpretate de către elevele Narcisa Daniela clasa a IX-a, Răileanu Alexandra clasa a IX-a, profesor îndrumător Bordei Emiliana, care de altfel a și susținut un minirecital.

La final toți participanții s-au prins într-o horă.

Teodora Soare