Vernisaj – “Icoane și surprize pentru Paște” al artistul plastic Anca Ciutacu

08 Apr

Biblioteca Județeană „Panait Istrati” Brăila vă invită vineri, 8 aprilie 2016, ora 16.30, la vernisajul expoziției de pictură Icoane și surprize pentru Pașterealizată de artistul plastic Anca CiutacuArtista mai are la activ patru expoziții personale organizate la Brăila: Ferestre către Dumnezeu (2015),  Iarna ca un mozaic (2015), De ziua ta (2016) și Reflexiile anotimpului meu (2016).

Afis - vernisaj Anca Ciutacu

Prezintă profesor Marilena Ioanid, membră a Uniunii Artiștilor Plastici din România. Evenimentul este moderat de Valentina Chiriac, șef birou în cadrul Bibliotecii. Vernisajul cuprinde un moment muzical susţinut de Doru Ciutacu, fiul artistei.

Expoziţia este deschisă publicului la Sala “Vespasian Lungu”, situată la etajul 1 al Bibliotecii, până la data de 20 aprilie. Vă așteptăm!

Laura Caplea,

bibliotecar