Vernisajul expoziției “Reflexiile anotimpului meu”

18 Mar

Joi, 17 martie, la Biblioteca Județeană Brăila a avut loc vernisajul expoziției de pictură “Reflexiile anotimpului meu”, realizată de artistul plastic Anca Ciutacu. Artista mai are la activ trei expoziții personale organizate la Brăila: “Ferestre către Dumnezeu” (2015), “Iarna ca un mozaic” (2015) și “De ziua ta” (2016).
A prezentat prof. Marilena Ioanid, membră a Uniunii Artiștilor Plastici din România. Evenimentul a fost moderat de Valentina Chiriac, șef birou în cadrul Bibliotecii.

În public au fost prezenți prietenii și familia artistei, iar fiul, Doru Ciutacu, i-a delectat pe cei prezenți cu câteva melodii excelent interpretate.
Expoziţia este deschisă publicului la Sala Vespasian Lungu, et. 1, până la sfârșitul lunii martie. Deocamdată sunt expuse 50 de picturi cu tematică florală, restul lucrărilor vor fi expuse cu alte ocazii tot în spațiul Bibliotecii.

Laura Caplea

Tags: ,