Workshop-ul DE VORBĂ CU PSIHOLOGUL revine la bibliotecă!

09 Mar

Vă invităm sâmbătă, 27 martie, ora 10.00 la workshop-ul gratuit “Nu-ți fie frică să încerci să fii fericit/ă și curajos/curajoasă”, susținut de Luminița Filipoiu, psiholog.

Psiholog clinician, psihoterapeut și expert psiholog judiciar, Luminița Filipoiu are o experiență de peste 25 ani în lucrul cu copiii și adulții. Este implicată în numeroase activități sociale organizate în colaborare cu Biserica, cu școlile din mediul rural și liceele brăilene. Începând din 2018 Luminița Filipoiu a organizat la Biblioteca Județeană “Panait Istrati” Brăila numeroase workshop-uri sub genericul „De vorbă cu psihologul”, în cadrul cărora a abordat teme de interes pentru publicul larg, precum și tehnici de mindfulness si relaxare.

Coordonatori: Luminița Filipoiu, psiholog și Monica Ionescu, bibliotecar.

Intrarea este liberă!