Ziua campionilor la Biblioteca Județeană

16 Jun

Vă invităm vineri, 17 iunie, ora 14.00, la Ziua campionilor, eveniment organizat de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Brăila în parteneriat cu Biblioteca Județeană „Panait Istrati” și Academia Olimpică Română – filiala Brăila.

Afis Florica Pricob_final

Florica Pricob, antrenor emerit de karate tradițional, este invitata acestei ediții, ocazie cu care publicul brăilean îi poate afla povestea de succes și poate vedea imagini unice din cariera sportivei. Sportivii pregătiți de antrenoarea Florica Pricob, care este și președintele CS Marțial – Budo Brăila, au dus faima orașului nostru și a României peste hotare, devenind campioni mondiali și europeni în unul dintre cele mai dure și dificile sporturi: karate tradițional. Manifestarea speră să stimuleze interesul publicului pentru sport prin organizarea unor întâlniri cu marii campioni brăileni care au avut evoluții spectaculoase în cadrul unor competiţii naţionale şi internaţionale. Evenimentul are loc la Secția Mediatecă la sediul Bibliotecii din P-ța Poligon, nr.4.

Laura Caplea,

bibliotecar