”Ziua Forţelor Terestre” la Bibliotecă

26 Apr

În fiecare an, la 23 aprilie, se sărbătoreşte ”Ziua Forţelor Terestre”, prilej cu care la Biblioteca Județeană „Panait Istrati” Brăila a avut loc vineri, 22 aprilie, de la ora 12.00, vernisajul expoziției dedicată Forțelor Terestre Române. Evenimentul a fost organizat în parteneriat cu Garnizoana și Cercul Militar Brăila.

ziua fortelor terestre

Au participat: unitățile militare 01763, 01294, 01297, 01531; Ansamblul de dansuri „Pandelașul”, coordonat de Marius Epure; Trupa de majorete „Ritmic dans”, coordonată de Popa Gabriela; Butoi Valerică – colecționar; Ivan Ionel – președintele Asociației Filatelice „Dunărea”; col (r)  Teodorescu Ionel – președintele Asociației Naționale Cultul Eroilor „Regina Maria” – colecționar.

Laura Caplea,

bibliotecar